Stal Brzeg - Tęcza Leszno 75:56

TĘCZA POKONANA

Koszykarki Stali Brzeg zbliżają się do końca sezonu zasadniczego rozgrywek II ligi grupy zachodniej. W przedostatnim swoim meczu podejmowały na własnym parkiecie przy głośnym dopingu kibiców Tęczę Leszno.

Zarówno Brzeg jak i Leszno jeszcze parę lat wstecz istniało na koszykarskiej ekstraklasowej mapie Polski. Pojedynki drużyn z obu miast zawsze były wyrównane i emocjonujące. Tym razem brzeska Stal i leszczyńska Tęcza zmierzyły się na poziomie II ligi, ale duch ekstraklasowych spotkań pozostał.

Mecz XVII kolejki początkowo miał odbyć się w sobotę, ale na prośbę zespołu gości zmieniono termin na piątek. Przed spotkaniem uczczono minutą ciszy - o którą poprosiła przewodnicząca Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej Pani Cecylia Zdebik - poległych na Ukrainie.

Faworytem meczu bez wątpienia były brzeżanki jednak pierwsze minuty należały do gości. Po kilku akcjach to leszczynianki prowadziły 6:0. Stalówki dość szybko zdołały wyrównać i po pierwszej kwarcie to one prowadziły różnicą sześciu oczek.

Druga kwarta praktycznie zadecydowała o losach spotkania. W tej odsłonie meczu Stalówki nie pozwoliły na zbyt wiele swoim rywalkom, które zdobyły zaledwie 4 punkty w 10 minut. Brzeżanki w tym czasie zdobyły 18 punktów.

Po przerwie trwała zacięta walka punkt za punkt, a wcześniej wypracowana przewaga przez brzeżanki pozwoliła kontrolować im wynik aż do końcowej syreny. Już w niedzielę 2 marca Stalówki zagrają na wyjeździe swój ostatni mecz sezonu zasadniczego i jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego zakończą rozgrywki na 1. miejscu w tabeli grupy zachodniej. Trzy tygodnie później odbędą się turnieje półfinałowe, a po kolejnych trzech tygodniach turniej finałowy o awans do 1 ligi.

Stal Brzeg - Tęcza Leszno   75:56   (24:18, 18:4, 16:18, 17:16)

Stal: Ola Teklińska 24, Agata Majka 16, Justyna Daniel 12, Martyna Mićków 11, Natalia Tajerle 4, Katarzyna Iwanicka 2, Agata Księżopolska 2, Ewelina Buszta 2, Natalia Bucyk 2, Karolina Kozera, Paulina Tudaj, Kamila Kudłak.