STAL - MUKS

STAL - MUKS

LIDER ROZGRYWEK POKONANY!

Pięć zwycięstw w pięciu meczach miały na koncie koszykarki MUKS Poznań przed sobotnim spotkaniem ze Stalą Brzeg. Trudno było wskazać faworyta, gdyż zmierzyły się ze sobą dwie czołowe ekipy II ligi grupy zachodniej, które jeszcze nie tak dawno grywały ze sobą na szczeblu ekstraklasy.

W pierwszej kwarcie brzeżanki wypracowały sobie solidną przewagę, która w dalszej części meczu jednak topniała z minuty na minutę. Świetnie w mecz weszła Ola Teklińska, która obok Martyny Mićków stała się jedną z liderek zespołu. Kapitalne podania Martyny wykańczała również Justyna Daniel.

W drugiej kwarcie przewaga Stali w pewnym momencie wzrosła aż do 17 oczek, lecz grające praktycznie jedną piątką przez cały mecz brzeżanki traciły siły i wykorzystywały to rywalki. Trenerka Iwona Jabłońska rotowała składem, co przyniosło w końcówce meczu sporo emocji. Przewaga Stali stopniała do zaledwie dwóch punktów i losy meczu mogły ułożyć się różnie.

Wtedy do głosu doszła Agata Majka, która zagrała jak profesor. Spokój i opanowanie naszej środkowej przyniosło jej sześć punktów z rzędu. Agata z zimną krwią wykorzystywała sytuacje pod koszem, a ręka jej nie zadrżała w decydujących momentach meczu.

Stal Brzeg zasłużenie zwyciężyła z MUKS-em Poznań 65:59, ale mecz mógł się podobać i stał na bardzo wysokim poziomie. Zespół z wielkopolski zatem po serii pięciu zwycięstw z rzędu w końcu doznał porażki w lidze.

Stal Brzeg - MUKS Poznań  65:59   (23:12, 17:17, 10:11, 15:19)

Stal: Justyna Daniel 15, Martyna Mićków 15, Ola Teklińska 14, Agata Majka 13, Karolina Kozera 5, Ewelina Buszta 3, Katarzyna Iwanicka. Na ławce znalazły się Lena Strojny, Żaneta Sobota, Agata Księżopolska, Ola Błasiak oraz Natalia Bucyk. Trener Dariusz Konstańciuk.